Rekomendacja - Anna

Do gabinetu Pana Andrzeja Miarki zgłosiłam się z 11-letnim synem. Pomimo braku wyraźnych uwag ze strony nauczyciela odnośnie jego postępów w nauce, z każdym rokiem szkolnym wzrastał mój niepokój o syna. Nauka sprawiała mu coraz większe trudności. Gdyby nie moja stała pomoc i pilnowanie przy odrabianiu lekcji, jego postępy byłyby bardzo słabe. Brakowało mu samodzielności i wytrwałości, łatwo się zniechęcał, gdy mu coś nie wychodziło, miał trudności z czytaniem i pisaniem, robił straszne błędy.

W kwietniu zeszłego roku w poradni psychologiczno-pedagogicznej u Mateusza zdiagnozowano dysleksję oraz specyficzne problemy szkolne (zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią, trudności w pisaniu, zaburzoną lateralizację i in.). Pani psycholog poradziła żeby robić z Mateuszem rożnego rodzaju ćwiczenia w celu usprawnienia m.in. pisania, czytania, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Podjęłam wówczas decyzję o rozpoczęciu terapii metodą EEG Biofeedback.

Przy pierwszym spotkaniu p. Miarka przeprowadził krótkie badanie, które potwierdziło, że problemy Mateusza mają swoje podłoże w znacznie zaburzonej pracy mózgu. Syn odbywał sesje treningowe dwa razy w tygodniu. Pomimo tego, że były one wyczerpujące i wymagały od niego wiele wysiłku umysłowego, były one dla dziecka atrakcyjne i Mateusz chodził na nie bardzo chętnie.

Terapia metodą Biofeedback spełniła moje oczekiwania. Dziecko jest bardziej aktywne na lekcjach, jest poprawa pamięci, mniejsze problemy z samodzielnym odrabianiem zadań, potrafi się skoncentrować. Jest pewniejszy siebie, spokojniejszy i teraz bardziej wierzy, że warto się wysilać i pracować, bo widzi tego efekty.

Jestem bardzo zadowolona, że jest taka metoda i gorąco ją polecam.

Anna

Rekomendacja - Marek

Polecam Usługi firmy Bioma z Koszalina, która dzięki nowatorskiej technologii pomogła mi w kształtowaniu takich cech jak koncentracja, uwaga. Cały proces uczenia się nowych umiejętności odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze w trakcie oglądania filmów. To zupełnie niesamowite, jak można poprawić jakość swojego życia bez udziału woli. Gorąco zachęcam do skorzystania z usług firmy Bioma tych, którym zależy na pracy nad sobą, nad rozwojem osobistym na rozszerzaniu swoich umiejętności.

Biofeedback to wspaniała przygoda w głąb ludzkiego mózgu, jego funkcjonowania. Przy współpracy z Panem Andrzejem Miarką właścicielem firmy Bioma, gwarantuję duży i szybki postęp w osiąganiu zamierzonych celów oraz przyjazną atmosferę w trakcie trwania treningów.

Marek

Rekomendacja - Paweł

Mam 20 lat, moja przygoda z biofeedbackiem zaczęła się przed maturą. Chciałem spróbować czegoś, co mogłoby mi pomóc w polepszeniu mojej koncentracji, szybszej i efektywniejszej nauce oraz uspokojeniu nerwów, które niestety towarzyszą każdemu maturzyście. Udało się, zgłosiłam się na biofeedback do Pana Andrzeja w Koszalinie. To było świetny krok i jednocześnie punkt zwrotny w moim podejściu i nastawianiu do egzaminu dojrzałości. Poczułem zmianę zarówno w sposobie nauki jak i mojej psychice. Obecnie jestem na pierwszym roku studiów i pojawiłem się na biofeedbacku ponownie, ponieważ chcę jeszcze bardziej wzmocnić uzyskane przeze mnie umiejętności. Polecam "komputerowy trening mózgu" każdemu! Regeneruje umysł i polepsza samopoczucie!

Paweł

Rekomendacja - Jola

Zgłosiłam się na terapię EEG Biofedback z nerwicą o nasileniu depresyjnym. Głównymi objawami mojego schorzenia były: obniżony nastrój oraz stany lękowe. Uczęszczałem na terapię przez pięć miesięcy z częstotliwością 2 treningi w tygodniu. W czasie terapii zauważyłam obniżenie się stanów lękowych. Co prawda nie zostały one całkowicie wyeliminowane, ale znacznie zmniejszyły się ich objawy.Poprawiła się moja koncentracja, zaczęłam bardziej racjonalnie myśleć, a także przybyło mi sił i energii do życia. W momencie gdy zgłaszałem się na terapię, leczyłam się lekami, które nie dawały odczuwalnych efektów. Lekarz psychiatra zaproponował mi psychoterapię, lecz ja nie chciałam podjąć się tego typu leczenia. Po prostu bałam się, wstydziłam się mówić obcym ludziom o swoich problemach. Po kilkunastu treningach Biofeedback zaczęłam rozważać możliwość podjęcia psychoterapii, aż w końcu po około trzech miesiącach treningów mój sposób myślenia zmienił się i postanowiłem, że się jej podejmę po zakończeniu treningów EEG Biofeedback. Jeśli chodzi o leki, to pod koniec terapii mój stan na tyle się poprawił, że mogłem je odstawić.

Jestem zadowolona z terapii oraz ze współpracy z panem terapeutą, który przekazywał w sposób jasny dużo informacji o terapii, wyjaśniał w jaki sposób zapis moich fal mózgowych wpływa na mój problem. Dzięki rozmowom uświadomiłem sobie co mi tak naprawdę dolega. I właśnie dzięki tym rozmowom oraz treningom zdecydowałem się podjąć psychoterapię.

Jola

Rekomendacja - Julia

Do Pana Andrzeja Miarki zgłosiłam się ponieważ chciałam pomóc mojej 8-letniej córce. Córka „podejrzana" jest o dysleksję rozwojową, ,miała problemy z koncentracją, nauczeniem się czytania metodą sylabową, nauką dłuższych tekstów na pamięć, a kształt literek, które stawiała pozostawiał wiele do życzenia. Córka od maleńkości miała również problemy z utrzymaniem moczu i ten problem był dla nas najtrudniejszy do rozwiązania, ponieważ pomimo leczenia farmakologicznego nie mieliśmy pozytywnych wyników. Jak wielkim stresem jest dla dziecka, gdy na co dzień porównuje swoje umiejętności i wyniki w nauce z innymi dziećmi w klasie wie tylko ono. Wsparcie bliskich często nie wystarcza w zderzeniu z codziennymi kontaktami z rodzeństwem, rówieśnikami, nauczycielami. Żyjemy w czasach, w których nie pozostawia się dzieciom czasu na spokojne dorośnięcie. Metodę biofeedback poleciła mi znajoma psycholog-logopeda. Poczytałam o tej metodzie w źródłach internetowych i wyszukałam gabinet Pana Andrzeja. Na pierwszym spotkaniu Pan Andrzej odpowiedział na moje dodatkowe pytania i zdecydowałam się na te terapię. Pan Andrzej wykonał tzw. zapis surowy fal mózgowych, które charakterystyczne były dla mojej córki na początku terapii. Tym sposobem otrzymałyśmy „zdjęcie" córki przed zabiegami, do którego można było później porównać „zdjęcie" po zabiegach. Prócz tego dowodu skuteczności mogłam obserwować zmiany w zachowaniu córki jakie zaczęły pojawiać się po 10. sesji ćwiczeń. Na zajęcia przyjeżdżałyśmy najpierw trzy raz w tygodniu, a później dwa razy w tygodniu, w sumie miałyśmy dwie sesje skierowane na dwa inne cele. Pierwsza sesja to 20 treningów, druga - 10 treningów. Prócz skrupulatnie przygotowanych i wykonywanych ćwiczeń z komputerem, Pan Andrzej dużo rozmawiał z dzieckiem i interesował się sprawami córki. Poświęcał na to tyle czasu, ile było potrzeba do poprawnie przeprowadzonego treningu. Pani Andrzej był bardzo cierpliwy, wciąż chwalił i motywował córkę. Informował mnie także na bieżąco o wynikach i postępach dziecka.

Obecnie zakończyłyśmy już spotkania z Panem Andrzejem. Moja córka dużo lepiej koncentruje się przy wykonywaniu zadań domowych, zaczęła płynniej czytać i ładniej pisać, a problem z moczeniem ustał. Z biegiem czasu obserwuję coraz większy pozytywny wpływ tych spotkań. Z całego serca jestem wdzięczna Panu Andrzejowi za pomoc i z czystym sumieniem gorąco polecam jego usługi. Uważam, że w taką formę pracy warto zainwestować czas, pieniądze i wysiłek ponieważ jest to bardzo dobra inwestycja.

Julia